0918 717 625

Akútne vyšetrenie 

Vážení pacienti, nakoľko si vážime Váš čas a vieme, že čakanie na vyšetrenie je snáď najmenej príjemná činnosť, bude naša ambulancia fungovať aj na objednávkový systém na konkrétny čas. Objednať sa môžete cez webstránku, osobne, telefonicky, mailom či cez WhatsApp. Pokiaľ je to možné preferujte, prosím, objednávanie cez web. Pokiaľ sa nebudete chcieť objednať vopred, samozrejme, na vyšetrenie môžete prísť kedykoľvek počas ordinačných hodín, ale v tomto prípade nevieme garantovať čakaciu dobu, nakoľko prednosť budú mať pacienti vopred objednaní. Veríme, že tento systém časom oceníte a týmto spôsobom eliminujeme hromadenie sa pacientov v čakárni. Prosíme prísť, aspoň 5 minút pred stanoveným časom.

Preventívna prehliadka

Preventívna prehliadka by mala byť neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Zo zákona je nárok na ňu každé dva roky, ak ste darcom krvi, tak každý rok.

Preventívnej prehliadky sa nemusíte báť, je to informácia o Vašom zdravotnom stave, o tom na čo by ste si mali dávať pozor, čo môžeme zlepšiť alebo čo môžeme udržať v takom stave v akom to je. 

Prosíme pacientov, aby sa na preventívnu prehliadku objednávali elektronickou formou (webstránka, mail, WhatsApp), telefonicky alebo osobne. Termín, ktorý si zvolíte/dostanete je termínom "spísania" preventívnej prehliadky, aby bola platná, sú nutné aj odbery, na tie treba prísť ráno do 9hod. nalačno, najneskôr v deň stanoveného termínu. Aspoň jednu hodinu pred odberom vypiť pol litra čistej vody, deň predtým dodržiavať stravu s nižším obsahom tukov a cukrov, posledné jedlo by malo byť do 20-tej hodiny.

Samotná preventívna prehliadka začína odberom krvi a moču - štandardom je vyšetrenie hladiny cukru, obličkových funkcií, kyseliny močovej, pečeňových enzýmov, minerálov, zápal. parametrov, štítnej žľazy, krvného obrazu. Ak máte viac ako 40 rokov, súčasťou je aj bezbolestné vyšetrenie stolice na skryté krvácanie. Po obdržaní výsledkov nasleduje komplexné vyšetrenie pacienta lekárom. Zmeriame tlak, skontrolujeme zrak, zaznamenáme výšku a váhu, natočíme EKG (všetci pacienti bez ohľadu na vek), stanovíme členkovo-ramenný index (spravidla po 50. roku života), skontrolujeme očkovanie proti tetanu a záškrtu. A ak máte viac ako 60 rokov vyšetríme aj stav Vašej pamäte (je to veľmi dôležité vyšetrenie, ktorým dokážeme už hneď v úvode zachytiť prípadný pokles pamäte, ktorý sa v neskoršom veku môže zhoršiť až do Alzheimerovej choroby). Následne zhodnotíme Váš celkový objektívny stav.

Zároveň dávame do pozornosti možnosť vyšetrenia niektorých parametrov za príplatok – sú to predovšetkým vyšetrenia, ktoré nemôžeme z dôvodu obmedzení zo zdravotných poisťovní realizovať. Jedná sa o onkomarkery či hladiny niektorých hormónov (hormóny prostaty, testosterón a pod.). Viac informácii a približnú cenu za tieto vyšetrenia Vám poskytneme pri samotných odberoch.

Predoperačné vyšetrenie

Ak Vás čaká akýkoľvek lekársky zákrok – či už v lokálnej alebo celkovej anastézii – a potrebujete k tomu predoperačné vyšetrenie, u nás s tým nie je problém. Postup je rovnaký ako v prípade preventívnej prehliadky, tu však musíme na odbery čakať spravidla o niečo dlhšie, nakoľko často obsahujú aj sérologické vyšetrenia (detekcia hepatitídy typu B, C, syfilis a HIV, krvná skupina) a RTG hrudníka. Ak máme výsledky laboratórnych vyšetrení k dispozícii, pristupujeme k samotnej realizácii predoperačného vyšetrenia. Poučíme Vás a odchádzate s komplexnou správou, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou pre operačný výkon. Ak je to nutné a dôležité pre bezpečnosť Vášho zdravia – najmä pri pridružených ochoreniach - doplníme aj konziliárne vyšetrenie špecialistom. Preto Vás, vážení pacienti, prosíme, aby ste sa na predoperačné vyšetrenie dostavili aspoň 7-14 dní pred operačným zákrokom. Môže sa totiž stať, že niektoré výsledky budú mimo fyziologických hodnôt a na základe toho Vám nemôžeme dať odporúčanie k realizácii operačného výkonu. Potrebujeme totiž dostatočne dlhý čas na to, aby sme Vás na operačný výkon pripravili a eliminovali riziko, ktoré samotná operácia prináša. 

Objednávanie sa na predoperačné vyšetrenie telefonicky alebo osobne, presný termín dostanete až po tom ako zistíme, ktoré odbery máme zrealizovať. 

Návštevná služba 

Pokiaľ sa Vám zdravotný stav akútne zhorší je tu možnosť návštevy lekára v domácom prostredí. Návštevy vykonávame spravidla až po pracovnej dobe. Ak máte pocit, že zdravotný stav si vyžaduje okamžité vyšetrenie, je nutné volať tiesňovú linku 112 alebo 155. Návštevy v domácom prostredí, prosíme, rezervovať pre pacientov dlhodobo imobilných, ležiacich a neschopných transportu do zdravotníckeho zariadenia.